Ekologiczne domy drewniane – zalety

Ekologiczne domy drewniane – zalety

Zobacz, gdzie nabyć ekologiczne domy drewniane.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie naszego kraju domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. W związku z tym z chęcią decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od dawna traktowane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie niezwykle wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach, które wykonano z drewna nie wykorzystuje się surowców syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby taki dom ocieplić. Nie jest używana również papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu oraz majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje najlepsze samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono też doskonale natlenione. Domy z drewna świetnie nadają się dla astmatyków, mających alergię i osób borykających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz naprawdę piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, aby podjąć decyzję o ich budowie.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]