Drewniane okna lepsze niż inne

Drewniane okna lepsze niż inne

Dowiedz się, gdzie zamówić okna drewniane Limanowa

Okna wykonane z drewna powszechnie preferowane bywają nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, ale także na ich odporność. Ten naturalny surowiec daje elegancki wygląd, który zostaje zachowany przez długie lata. Jednakże nie tylko estetyka jest istotnym atutem takich okien. Jakie są inne powody, dla których są one dobrym wyborem, nawet w przypadku, gdy ich cena jest nieco wyższa aniżeli okien plastikowych?

Okna drewniane – liczy się piękno

Każdy miłośnik drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych związanych z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki zaprowadza w otoczeniu drewno. Można także decydować się na różne gatunki tego surowca, które mogą mieć różny wygląd, odcienie czy też inną fakturę, co daje olbrzymie możliwości wyboru i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też niezaprzeczalnie przyjemne w odbiorze, kojarzy się z przytulnym domem, jest zatem doskonałym wyborem do produkcji rozmaitych elementów dekoracyjnych.

Dodatkowe istotne walory okien drewnianych

Ten wyjątkowy naturalny materiał stwarza ogromne możliwości jeśli idzie o wykonywanie okien. Miewają one bardzo różny wygląd oraz stylistykę. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a ponadto poddawać obróbce, wykonując wyjątkowe wzory. Tylko drewno może być wykorzystywane do odnowy starych budowli, znakomicie sprawdza się również w domach osób chorujących na alergie. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji, a nawet pozytywnie wpływa na zdrowie mieszkańców, poprawiając mikroklimat domu. Do tych zalet można poza tym dodać to, że znanych jest wiele skutecznych metod wydłużania żywotności drewnianych okien, jak również fakt, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeśli wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak i utylizacji, która jest dość łatwa i nie zagraża atmosferze. Wszystko to sprawia, iż okna z drewna są lepsze aniżeli te wytwarzane ze sztucznych materiałów.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]