Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Jeśli chcesz zamówić akcesoria szalunkowe, koniecznie sprawdź http://bit.ly/2J1PoyL.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Aby szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie wiele materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, listwy fazujące czy pozycjonujące, rurki dystansowe oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować stosowny odstęp między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają zachowanie właściwej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe oferują świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Tekko czy Peri i są do nabycia w przystępnych cenach.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]