Stacja czołowa to system, który umożliwia transmitowanie sygnału telewizji kablowej. To kluczowy element, który skupia różne sprzęty służące do prawidłowej transmisji sygnału telewizyjnego. Wszystkie urządzenia budują razem dobrze pracującą całość. Dowiedz się, z jakich części składa się stacja czołowa i gdzie najczęściej jest stosowana.
Stacja czołowa – płynna konfiguracja
Stacja czołowa to rozwiązanie używane w mechanizmach do odbioru telewizji kablowej – na przykład w ośrodkach wypoczynkowych, motelach, budynkach użyteczności publicznej oraz przez operatorów telewizji kablowej. Przenosi ona połączenie do końcowych odbiorców. Profesjonalna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego to jeden z najważniejszych komponentów tworzących stację czołową. Specjalne oprogramowanie ułatwia jej precyzyjną konfigurację. Do szafki wchodzą rozmaite moduły – takie jak DTV AV2 czy DTVD CI1.
Stacja czołowa – oddzielne sloty USB
Każdy z modułów wchodzących w skład stacji czołowej służy do innego celu – odbierania sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Standard analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – występują zakłócenia w transmisji obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą ogromne wydatki. Wiele modułów wchodzących w skład stacji czołowej wyposażona jest też w oddzielne porty USB, które umożliwiają wprowadzenie własnego contentu. Kompleksowy system antenowy osiągamy poprzez połączenie rozmaitych części.
Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk
Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail:
[email protected]