Sklep z pneumatyką

Sklep z pneumatyką

Choć narzędzia pneumatyczne w najróżniejszych dziedzinach są zastępowane przez bardziej innowacyjne rozwiązania, nadal są często stosowane. Pneumatyka dostarcza efektywne technologie dla wielu sektorów gospodarki, a narzędzia wykorzystujące sprężone gazy, chociaż skonstruowane są według prostych zasad, są stosowane także przez najnowocześniejsze przedsiębiorstwa. Skąd bierze się ich popularność?

Płać mniej z pneumatyką

W odróżnieniu od urządzeń elektrycznych lub wyposażonych w silnik spalinowy, maszyny na sprężone gazy są bardzo tanie w eksploatacji. Nie potrzebują paliwa, a ich części mogą być używane znacznie dłużej.

Gdzie wykorzystuje się pneumatykę?

Pneumatyka jest używana tak w górnictwie lub hutnictwie, jak i w rolnictwie. Z jej dobrodziejstw korzysta również medycyna – na stłoczone powietrze działają między innymi wiertła dentystyczne oraz aparatury wspomagające oddech.

Bezpieczna pneumatyka

Narzędzia zasilane skompresowanym gazem są używane także w bardzo ciężkich warunkach. Nie straszne im są wysokie temperatury czy działanie wody. Pneumatyka daje szansę zmniejszyć niebezpieczeństwo wybuchu – powietrze nie wiąże się z pozostałymi substancjami i nie płonie.

Pneumatyka nie szkodzi naturze

Maszyny na stłoczone gazy nie wydzielają niebezpiecznych dla środowiska związków, a użycie sprężarek bezolejowych pozwala znacznie ograniczyć niebezpieczeństwo wydzielania nawet najmniejszych zanieczyszczeń – z uwagi na to chętnie wybierają je służby leśne.