Sieci światłowodowe i nadajniki optyczne

Sieci światłowodowe i nadajniki optyczne

Potrzebujesz nadajnika optycznego? Zobacz tutaj

Ze względu na fakt, iż niemal wszyscy korzystamy z sieci kablowych, powinny one w dzisiejszych czasach okazać się bardzo wydajne. Nie może zatem zaskakiwać, że części wykorzystywane przez firmy telekomunikacyjne są najwyższej klasy – tylko tak możliwe będzie zamontowanie absolutnie niezawodnej instalacji. Najistotniejszymi podzespołami są rzecz jasna przewody, ale – jak nietrudno stwierdzić – bez innych części właściwe działanie sieci nie jest osiągalne. Takimi istotnymi częściami sieci telekomunikacyjnej są m. in. nadajniki optyczne, bo emitują wiązki światła przekazywane później za pomocą światłowodów.

Przykłady użycia nadajników optycznych

Jak przed momentem nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy podzespół każdej sieci światłowodowej. Jest on kolejnym podzespołem konstrukcji po nadawcy danych oraz koderze. Zaszyfrowane dane są dzięki niemu transmitowane światłowodami, zaś potem odbierane przez dekoder, aby trafić do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje światło, które charakteryzuje się małym zniekształceniem informacji oraz niezawodnością – dlatego niemal całkowicie zastąpił już pozostałe technologie.

Bezpieczne nadajniki optyczne

By instalacja była wydajna oraz niezawodna, do jej zamontowania trzeba zastosować tylko części wysokiej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na istotną rolę musi funkcjonować w każdych sytuacjach – dlatego o tym, gdzie go zamówić należy wiedzieć jeszcze na etapie planowania instalacji. Przedsiębiorstwom zajmującym się profesjonalnym montażem instalacji zaleca się wybór jedynie doświadczonych sprzedawców, a jeszcze korzystniejszym wyjściem będzie zakup nadajników optycznych od ich wytwórcy, którzy oferowane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, zaś w przypadku problemów podczas instalacji – są w stanie zapewnić rzetelne doradztwo klientom z całej Polski.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]