Jak działa wzmacniacz kanałowy

Jak działa wzmacniacz kanałowy

Chcesz nabyć wzmacniacz kanałowy? Koniecznie odwiedź tę stronę

Wzmacniacz kanałowy to sprzęt, dzięki któremu możemy odbierać telewizję analogową i cyfrową. Jak możemy się domyślić z nazwy najważniejszą funkcją jaką pełni jest potęgowanie i wyrównywanie sygnału. Przekonajmy się na jakiej zasadzie funkcjonuje to urządzenie i na jakich pasmach działa.

Wzmacniacz kanałowy – do zwykłych instalacji

Na rynku uzyskamy ogromną ilość aparatów, których zadaniem jest wzmocnienie sygnału i odbiór pasm telewizji cyfrowej. Służą one zarówno do zwykłych instalacji, jak i do zadań specjalnych. Montowane są w rejonach, na których sygnał jest wyjątkowo znikomy. Wzmacniają sygnał na przykład w górach, garażach podziemnych i w niektórych nieruchomościach. Nowoczesne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodowe rozsyłanie sygnałów telewizyjnych. Ich konstrukcja sprawia, że mogą być montowane na antenie zewnętrznej – zdają egzamin w trudnych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – kompatybilny z antenami DIGITmax HD

Najbardziej popularny wzmacniacz kanałowy ma kilka oddzielnych wejść – na przykład UHF lub w technologii SAW. Moduły mogą być wyposażone w technologię niwelującą awarie pochodzące z internetu LTE. Zależnie od modelu posiada też trzy-cztery specjalne filtry UHF – współpracujące z kanałami k.21-k.69. Sprzedawane na rynku wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami z wbudowanym przedwzmacniaczem. Urządzenia te wyposażono w odrębne zasilanie, a także diody LED.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]