Do czego służy multiswitch kaskadowy?

Do czego służy multiswitch kaskadowy?

Więcej szczegółów o multiswitchu kaskadowym

Sieci komputerowe obecne są prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy dana sieć będzie odpowiednia, świadczy sporo parametrów. Musi rzecz jasna być bezpieczna i zapewniać wysoką czytelność przesyłanych sygnałów, jednak tak samo istotna okazuje się możliwość łatwego jej powiększenia. Wykonanie kolejnych połączeń nie powinno wiązać się z koniecznością wykonywania trudnych robót – wskutek tego pozostali abonenci nie mogliby przecież przez pewien czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie stworzone zostały urządzenia, przez które skalowanie sieci będzie łatwe i nieuciążliwe dla odbiorców – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna określone jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – elementy

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe skalowanie sieci. Jest to pudełko z umieszczonymi na rantach gniazdami oraz złączami, do których podłączane są przewody. Jeżeli konieczne jest powiększenie instalacji – na przykład wtedy, gdy nowy abonent zamówił do niej dostęp – musimy jedynie umieścić nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze liczby złączy dla odbiorców – najmniejsze urządzenia tego rodzaju posiadają osiem gniazd, ale w sprzedaży dostępne są także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema lub trzydziestoma dwoma wyjściami.

Co będzie najważniejsze przy kupnie multiswitcha kaskadowego?

Jak łatwo się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest oczywiście liczba wtyczek – dla niezbyt dużych budynków może wynosić 8, ale w dużych obiektach trzeba oczywiście zastosować moduły o większej ilości wejść. Niezwykle istotna będzie także separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w największej mierze rzutuje ona na jakość danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą trzydzieści db. Będzie to istotne w szczególności w instalacjach telewizyjnych kilku dostawców cyfrowych.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]